Cursus Rechtspositie van de veiligheidsregio (verdiepingscursus)

Je hebt ervaring als jurist of HR-adviseur bij een Veiligheidsregio en behoefte aan meer verdiepende kennis van de rechtspositie om goed te kunnen adviseren in de complexe casussen die je tegenkomt. Dat is wat we tijdens deze dag met elkaar gaan doen: we nemen de actualiteit door, diepen complexe situaties uit en gaan met elkaar aan de slag. 

  1. Inhoud
  2. Doelgroep
  3. Programma
  4. Werkwijze
  5. Data
  6. Inschrijven
  7. Incompany

Cursusdetails

Prijs
De prijs van de cursus bedraagt € € 755,-.
Dit bedrag is exclusief btw en inclusief cursusmateriaal, lunch en consumpties.
Duur
1 dag
Aantal deelnemers
Maximaal 16
Opleidingspunten
6 punten in het kader van Puntenstelsel
Inschrijven
Docenten

Inhoud

Na afloop van de cursus:

  • ken je de laatste ontwikkelingen in de wet- en regelgeving over de rechtspositie van de medewerkers, werkzaam bij veiligheidsregio’s;
  • kun je adviseren in complexe rechtspositionele dossiers;
  • heb je praktische handvatten voor het opstellen van goede en stevige besluiten.

Doelgroep

Ervaren juristen, personeelsadviseurs, personeelsmedewerkers en rechtspositiemedewerkers van veiligheidsregio’s. We bevelen aan de basiscursus rechtspositie van de veiligheidsregio eerst te volgen. 

Programma

  • Actualiteiten
  • Verdieping op de volgende onderwerpen:
    • Langdurige ziekte en ontslag wegens langdurige arbeidsongeschiktheid
    • Disfunctioneren en ontslag wegens disfunctioneren
    • Plichtsverzuim en strafontslag
    • Verstoorde arbeidsrelatie en ontslag op andere gronden
    • Combinatie-situaties
  • Opstellen van een besluit en de stappen in en overwegingen bij een procedure
  • Oefenen met het voeren van verweer 

Werkwijze

Tijdens de ochtend leggen we de nadruk op verdieping van de theorie; we bespreken de actuele ontwikkelingen in de rechtspositie en brandweer-jurisprudentie. Vervolgens gaan we de verdieping in op de verschillende onderwerpen en ontslaggronden: waar loop je tegenaan en waar moet je op letten?

De middag staat in het teken van oefenen: voorafgaand aan de cursus ontvang je van ons een casus en we vragen je  een besluit op te stellen. Tijdens de cursusdag ontvang je onze feedback en bespreken we de casus uitgebreid. Daarna oefenen we met dezelfde casus alsof je het besluit moet verdedigen bij de bezwarencommissie. We verdelen de rollen van verweerder, bezwaarmaker en bezwarencommissie, omdat het leerzaam is de casus vanuit die verschillende rollen te bekijken.

Locatie

La Vie Meeting Center
Sint Jacobsstraat 61
3511 BP Utrecht

Data

Deel deze cursus

Incompanycursus

Wij kunnen deze of andere cursussen ook incompany verzorgen. De cursus wordt afgestemd op de specifieke opleidingsbehoefte en toegesneden op de organisatie. Bel ons: 079-3631919 of stuur een mail. Wij helpen je graag.

Ontvang ons cursusaanbod

Volg ons op social media